blog

PREDSTAVLJAMO VAM BODY RESHAPE PAKET

Sa našim terapeutkinjama razgovarali smo o Body Reshape paketu, koji je izazvao veliko interesovanje kod vas. Saznate koje sve tretmane obuhvata ovaj paket i koji se rezultati njime postižu.

Body Reshape paket predstavlja kombinaciju tri fenomenalna tretmana, konkretno Venus Legacy, Body Shock tretmana i ProBallancer preso pantalona. Kombinacijom ova tri tretmana postižemo maksimalan rezultat za remodelovanje tela, gde se za minimalno vreme postiže maksimalni rezultat.

Šta su glavni benefiti Body Reshape paketa?

Glavni benefiti su, pre svega, postizanje remodelovanja tela, odnosno konkretno određenih delova tela koje ćemo tretirati tokom tretmana. Zatim, zatezanje kože tamo gde je to problem, uklanjanje upornih masnih depoa, a to je kod žena najčešće regija stomaka ili bokovi. Zatim, podizanje zadnjice, podizanje tonusa ne samo kože, već uopšte kompletnog tela. Ukoliko je to problematika i izbacivanje viška tečnosti. Sve zavisi od problema koji pacijent ima.

Zašto je kombinacija Venus Legacy, Body Shock tretmana i presoterapije idealna?

Sve tretmane, odnosno protokole koje pravimo, radimo sa ciljem da pacijent dobije najviše benefita. Dakle, mi se trudimo da iskoristimo sve najbolje iz aparata i tretmana, da određenim sledom postignemo najbolji mogući rezultat.

Venus Legacy, zahvaljujući svojoj multipolarnoj radiofrekvenciji, dozvoljava da budemo vrlo fleksibilni i kreativni u postizanju određenih rezultata. Temperaturom tela koja se podigne tokom tretmana, a to može da bude 42 stepena (ili 39 ukoliko je u pitanju lice), pravi se stanje u kojem sve što se posle toga stavi na kožu, prodire vrlo duboko, skoro do trećeg sloja kože.

Nakon toga radimo Body Shock tretman, koji daje efekat mezoterapije bez igle. Upravo zbog visoke koncentracije aktivnih sastojaka koji se nalaze u busterima, oni su skoro pa visoko koncentrovani kao kokteli koje prave doktori za mezoterapiju tela. Ostali preparati koji se koriste, kada se upakuju, daju maksimalni benefit.

Posle toga stavljamo pacijenta u preso pantalone, na određen program koji je prilagođen njemu, i time dobijamo najbolje moguće tretmane prema potrebama pacijenta.

Koja je uloga medicinskog analizatora strukture tela u celom programu?

Najvažnija stvar kada dođete na tretman jesu konsultacije koje radimo zajedno sa našim nutricionistom Đorđem Pejićem. Nakon popunjavanja konsultacijskog formulara, sledeći korak je merenje na mBCA Seca medicinskom analizatoru, tokom kog dobijamo sve informacije o tome kakvo je stanje unutar tela pacijenta. Konkretno mislim na odnos vode i masti, stanje mišića i utvrđivanje konkretne problematike.

To je za nas terapeute posebno bitno, jer iz tih informacija izvlačimo za nas najvažnije informacije koje nam pomažu da kreiramo koktel i odredimo proces koji ćemo raditi, da bismo upravo te problematične stvari rešili kod pacijenta.

Na primer, ako nakon merenja utvrdimo da pacijent ima problem sa zadržavanjem tečnosti u organizmu, odnosno posebno u donjim partijama, mi tačno znamo kakve ćemo pokrete raditi aparatom Venus Legacy. Dakle, imitiraćemo drenažne pokrete koji će pomoći da se ta voda odvede tamo gde treba.

Zatim, što se Body Shock tretmana tiče, pravićemo koktel ciljano za tu problematiku i tu će nam glavni pomagač biti buster za izbacivanje viška tečnosti, uz masku koja će ići nakon toga.

I još jedna vrlo važna stvar jeste program na Proballancer aparatu. Pacijenta ćemo, u ovom slučaju, staviti na program koji se zove „Eliminacija viška tečnosti iz organizma“ i na taj način mu dati baš ono što mu treba.

To znači da se, nakon merenja, pravi individualan plan i program za svakog pacijenta.

Koliko dolazaka je potrebno?

Što se Body Reshape paketa tiče, neki prosek je 6 tretmana da bismo dobili lepe rezultate, ukoliko je u pitanju optimalna problematika.

Najviše može da se uradi do 12 tretmana i to samo u situacijama kada neko zaista treba da se pozabavi telom, a ima dovoljno vremena da se tome posveti. To kažem zato što je veoma bitno da se pacijenti drže plana koji smo dogovorili.

Dakle, na tretmane se dolazi na 4 do 7 dana, i radimo merenje nakon 6 odrađenih tretmana. Tada upoređujemo merenja s početka i sagledavamo kakav smo rezultat postigli. Ako smo zadovoljni, onda slede tretmani održavanja. Ako želimo da još malo poboljšamo rezultate, dogovaramo da li će to biti 8, 10 ili maksimalno 12 tretmana.

Koje rezultate pacijenti mogu da očekuju nakon Body Reshape paketa?

Prvi korak je da zajedno sa pacijentom utvrdimo koje je njegovo realno stanje. Vrlo često pacijenti sebe vide u mnogo gorem stanju nego što jesu ili u mnogo boljem stanju, odnosno misle da je njima potrebno jako malo da bi postigli željeni rezultat.

Zbog toga je naš prvi korak da zajedno utvrdimo realnu situaciju, da vidimo koje su to tačke na telu kojima su oni najnezadovoljniji, da vidimo kako pacijent sebe želi da vidi nakon postignutih rezultata i da onda damo realan plan kad i kako možemo to da postignemo.

Sve radimo zajedno sa pacijentom, kako bi njemu ili njoj bio jasan svaki korak. Objašnjavamo šta ćemo da radimo, pratimo i merimo obime pre i nakon 6 tretmana, gde imaju opciju da vide kako su izgledali i šta su postigli. Na osnovu razlike u centimetrima možemo da da vidimo da li smo postigli to što su želeli ili hoćemo još da pojačamo rezultate.

Veoma je bitno da se pre tretmana postave realni ciljevi, jer onda i pacijenti mogu da se opuste i da nam veruju. Mi ih nakon svakog tretmana pitamo kakav je rezultat, šta su primetili, čime još nisu zadovoljni.

Često se desi da određeni deo tela brzo odreaguje, a da drugi deo tela reaguje sporije. Mi zajedno sa pacijentima dogovaramo na šta ćemo staviti fokus, da bi oni videli da smo tu sa njima svakog dana i da je nama, baš kao i njima, važno da budu zadovoljni postignutim rezultatima.

Želite da preoblikujete svoje telo? Pozovite nas i zakažite konsultacije i prvi tretman u našem Beauty & Spa centru. 

BEOGRAD
NEBOJŠINA 8A

Beauty & SPA